Perly ze školních lavic 10

2. října 2013 v 14:22 | Metalová Princezna |  Příběhy
Začal nový školní rok a já už jsem za pouhý měsíc pobytu v našem ústavu stihla nasbírat spoustu hlášek a úsměvných situací, že už jsem se s nimi prostě musela podělit.

Fyzika
Na naší škole byla o prázdninách zdárně dokončena dostavba nové, moderní budovy. Už ve fyzice jsme ale zjistili první záhadnou věc a to, že světla v učebně svítí strašně málo, a tak je v místnosti stejně tma. Náš oblíbený pan profesor Látal, který měl mimochodem minulý rok odejít do důchodu, ale rozhodl se, že nás ještě dovede k maturitě a potom to zabalí (já říkala, že beze mě nemůže odejít:D),to doplnil opět svou hláškou. ,,Je tu tma jak na záchodcích v krematoriu. Musíte si holt nosit baterky, no."
Naštěstí náš třídní génius přišel z myšlenkou, že prý čím déle se drží vypínač, tím více se zářivky rozjasní. A měl pravdu!

Ruština
To byla zase jednou hodina naší velmi oblíbené ruštiny, kde všichni všechno ví a všemu rozumí. Zrovna jsme dělali cvičení z pracovního sešitu, když v tom se ozval rozhlas:,,Byl zahájen požární poplach. Prosím, opusťte budovu." Paní profesorka velmi nadšená, že musí vstávat ze židle, jen podotkla:,,Tak teda jdeme, no." Všichni se v pár vteřinách sbalili a chystali se k odchodu. V tom si ale Tigris všimla slovníků ležících na lavicích.,,Co s těmi slovníky?" ,,Shoř!" ukázala jsem prstem na jeden ze slovníků a chtěla ho nechat na pospas zkáze. Paní profesorka se zhrozila, když viděla mé počínaní a vyhrkla:,, Ne! Vem ty slovníky! Odnes je do kabinetu! A počkejte mě před kabinetem."
Fajn, umřu jako poslední mohykán, jak největší hrdina, když zachráním slovníky před zkázou a v momentě, kdy je naskládám do skříně, uhořím. Už jsme čekali před kabinetem asi minutu, všichni se řítili ze tříd, tedy kromě jedné skupiny španělštinářů (kam chodí i Khali), těm nefungoval ve třídě rozhlas. Pan profesor S. si očividně chtěl zahrát na Chucka Norrise a hrdinským krokem odváděl prvňáky do bezpečí. My jsme se po dvou minutách dočkali. Ze dveří vylezla naše ruštinářka a v poklidu si zapínala knoflíčky na saku.(Asi jí nedošlo, že by opravdu mohlo hořet.) Bohužel jsme slezli jedno patro a na schodech se udělala velká zácpa. Paní profesorka, námi označována jako květák, se šla podívat, jestli nejsou otevřené staré dveře do školy, které mají sloužit jako evakuační. Nebyly.
Jeden pan profesor tomuhle všemu jen přihlížel, kroutil hlavu a mumlal si pro sebe:,,My bychom fakt uhořeli."
Když jsme se konečně všichni vynořili ven na dvůr, byla nám všem strašná zima. Tiskla jsem se ke svým spolužačkám, protože jsem na sobě měla jen korzet. Pan profesor biologie v poklidu svačil opírajíc se o lavečku, oblečen v bundě. Když mě viděl zeptal se mě:,,Jakto že nemáš oblečení?",,Vždyť hoří! To si mám jít do skříňky pro věci nebo co?"¨(Hoří, bude teplo, příště vezmem párky, říkaly jsme si s holkami.)
Pan profesor P. najednou ukazoval směrem kamsi do posledního patra nové budovy:,,Tam stojí nějaký dvě ženský!" Opravdu tam stály(dle mého názoru dvě uklízečky) a v poklidu se vybavovaly, jako by se nechumelilo.
Podívám se za sebe a vidím, že jeden žák stojí venku úplně bosý bez ponožek. Absolutně nevím, jestli takhle chodí,protože mu není zima, či z jakého důvodu nemá přezůvky.
Všichni jsme se začali pomalu odebírat zpět na svá místa. Vedení nám šikovně zabralo tímto cvičením přestávku, a tak už jsme s Khali seděly před učebnou biologie, sdílely si zážitky a svačily, když v tom se z rozhlasu ozvalo:,,Požární cvičení bylo ukončeno. můžete se vrátit na svá místa",,Ty vole, vždyť my už tu dávno sedíme!" podívaly jsme se na sebe s Khali a začaly se strašně smát.:D

Opět fyzika.
Jednoho dne jsem měla zrovna mé oblíbené gothické oblečení ve špíně, a tak jsem si musela vzít prostě jen kalhoty a staré tričko s Arch Enemy, žádný řetěz, korzet či něco podobného. Navíc jsem měla výjimečně vlasy sepnuté do culíku.
Pan profesor Látal si toho samozřejmě hned všimnul.
,,No vidíš to Homolová, takhle vypadáš jak normální slušné děvče, vidíš jak ti to sluší."
,,No ale nesedí mi to."
,,To si zvykneš."

Jakou měl radost, že jsem měla ve cvičení z fyziky kalkulačku, že už mi ji konečně přestala brát paní domovnice a nemusím ji nosit na řetízku na krku.:D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 IvušSammet the Bitch IvušSammet the Bitch | Web | 10. října 2013 v 17:32 | Reagovat

Ta první je boží :D

2 Zdebra Zdebra | Web | 16. října 2013 v 13:38 | Reagovat

To s tou baterkou nemá chybu. :D Hlavně, aby se ten vypínač nedržel moc dlouho a neoslepli jste.
A ty párky mě rozesmály. :D

3 IvušSammet the Bitch IvušSammet the Bitch | Web | 24. října 2013 v 17:08 | Reagovat

Čauky, bohužel jsem byla tak oprsklá a opovážila jsem se tě nominovat do Liebster Blog Award ... Pokud ti nebude vadit se do tohoto projektu zapojit, budu ráda, ale pokud bude, tak to klidně ignoruj :D

4 Metalová Princezna Metalová Princezna | Web | 26. října 2013 v 21:28 | Reagovat

[1]: :D Naše škola prostě.

[2]: Spíše to teď nechce svítit skoro vůbec.:D

[3]: V pořádku,moc děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama